Używamy COOKIES
Używamy plików COOKIES (pol. ciasteczek) w celu optymalizacji naszej strony. Kontynuowanie korzystania z naszej witryny bez zmiany ustawień swojej przeglądarki internetowej oznacza akceptację tych plików. Więcej na ten temat - tutaj.
 
  wykop   facebook   gwar   google  

Biokomunikacja


Komórki stanowiące część organizmu biologicznego są przyzwyczajone do słuchania rozkazów. Hormony i impulsy nerwowe stanowią część łańcucha poleceń dla ciała fizycznego, podczas gdy fotony i świadomość są nośnikami informacji na płaszczyźnie subtelnej. Świadomość, jako sygnał kontrolny dla procesów biologicznych, znana jest nam np. z NLP (pogramowanie neurolingwistyczne), z uzdrawiania duchowego, uzdrawiania na odległość, zaklinania kurzajek  bądź też ze strategii wyobrażania sobie własnej krwi jako wojska i kierowania go w miejsce, gdzie ma się na przykład zwalczyć nowotwór (metoda Simontona).

Biokomunikacja ta rozgrywa się w dużej mierze poza obszarem dostępnym naszym pięciu zmysłom (Dotyk, Węch, Smak, Słuch, Wzrok), który możemy uchwycić urządzeniami do pomiaru zjawisk fizycznych. Z tego powodu jej działanie jest często poddawane w wątpliwość. Jednakże w ostatnim czasie medycyna akademicka zbliża się ku temu zagadnieniu pod ogólnym pojęciem psychoneuroimmunologii.

Biokomunikacja przekazuje informacje nie tylko poszczególnym komórkom, lecz także całym organizmom (telepatia).


Komunikacja między człowiekiem a zwierzęciem
  • Papuga Nkisi
    Najbardziej spektakularny przykład biokomunikacji między człowiekiem a zwierzęciem stanowi obecnie papuga logopedki (nauczycielki kształtowania właściwej mowy), Aimee Morgany. Jej papuga, ktąrą nauczyła mówić, jak to robi z dziećmi z zaburzeniami mowy lub pacjentami po porażeniu mózgowym, posługuje się ok. 600 słowami, które umie składać w sensowne zdania.
    Papuga ma z właścicielkązwiązek telepatyczny, również wtedy, gdy kobieta opuszcza pomieszczenie, w którym ptak się znajduje. Zwierzę potrafi np. opisać fotografie, które logopedka ogląda w całkiem innym pomieszczeniu, na innym piętrze. Bliższe informacje na ten temat.

  • Koty i psy
    Właściciele zwierząt domowych wiedzą, że  koty i psy już przed przybyciem swojej "pani" lub "pana" zaczynają typowy dla nich rytuał powitania - nawet wtedy, gdy powrót właściciela dzieje się bez uprzedzenia i o nietypowej porze.


Komunikacja między człowiekiem a rośliną

Potocznie mówi się o szczęśliwej ręce do roślin, gdy mamy do czynienia z ludźmi, którzy są mocno związani ze swoimi roślinami, a te dziękują im przez to, że są zdrowe, rosną i mają dużo kwiatów. Fakt, że myśli ludzkie działają na rośliny, został już empirycznie dowiedziony.

Przy pomocy urządzenia QUANTECA®
można było wykazać, że efekt szczęśliwej ręki do roślin  nie ogranicza się tylko do roślin pokojowych; dobre wyniki można również uzyskać na dużych terenach uprawnych:


Komunikacja między człowiekiem a człowiekiem (telepatia)

W wielu seriach badań, prowadzonych nad jednojajowymi bliźniakami jednoznacznie dowiedziono, że istnieją między nimi możliwości komunikacji, których nie można po prostu wyjaśnić w oparciu o prawa klasycznej fizyki. Bliźniaki jednojajowe mają identyczny materiał genetyczny, co znacznie wzmacnia ich zdolności  telepatyczne. Również poza doświadczeniami laboratoryjnymi znane są przypadki, że bliźniaki, które nie wiedziały nawet nawzajem o sobie, ponieważ zostały rozdzielone w domach dziecka, nawiązały ze sobą kontakt i potem się znalazły. Zwłaszcza w sytuacjach, kiedy jeden z bliźniaków znajduje się w sytuacji zagrażającej jego życiu, gwałtownie wzrasta potencjał telepatyczny.

Także w codziennym życiu spotykamy się z telepatią, choć w nieco słabszej formie - najsilniejsza jest tu relacja między matka a dzieckiem. Matki posiadają  jakby "antenę", jeśli chodzi o własne dziecko; budzą się np. w środku najgłębszego snu, kiedy ich dziecko nagle źle się poczuło. I to nawet wtedy, gdy  odległość dziecka od matki jest tak duża, że nie można tego wyjaśnić zjawiskami akustycznymi. <Ten elementarny związek pomiędzy matką a dzieckiem jest już przez lekarzy znany i opisany. Frederic Vester mówi: "Matczyną miłością daje się  łatwo sterować." Chodzi o pradawne prawo natury. Ta niewyjaśniona dotąd symultaniczność należy z pewnością do szerokiego zakresu komunikacji poprzez rezonans morficzny.> Również jeśli myślimy o kimś, kogo kochamy, wiemy już czasem, że to ta osoba, kiedy dzwoni telefon. Potem tłumimy to w sobie, ponieważ to niedorzeczne, lecz każdy z nas doznał już takich doświadczeń.*

*strona 73, "Gespräch mit Rupert Sheldrake" (Rozmowa z Rupertem Sheldrake), Karsten Welte

^
ZOBACZ TAKŻE:
Centrum Odnowy Zdrowia:

Pensjonat
w Górkach Wielkich

www.gorki-wielkie.info
^